kreativní materiál

Plstící jehla, 7,8 cm

Skladom 100 bal.
Kód produktu ORP-107
Farba
Materiál
Rozmery
Výrobca

Prečo nevidím ceny

Popis produktu

Plstící jehla je jehla s drobnými výstupky na spodní straně ostrého hrotu, s níž lze nejsnáze dosáhnout jemného, ale spolehlivého propletení plstěného vlákna.

Plstit v podstatě znamená s obrovskou trpělivostí proměnit nespředená vlákna merino vlny v "látku". Standardní jsou dvě techniky: plstění za sucha a plstění za mokra. Při suchém plstění se používá speciální ostrá plstící jehla, která má na svém konci háček, aby se vlna postupně plstila při každém zasunutí do nezpracované vlny. Touto technikou se plstí krásné figurky, brože, šperky atd. Při mokrém plstění se nenaložená vlna namočí do mýdlové vody a jemnými pohyby se postupně plstí. Výsledku se dosahuje různými technikami: třením, válením, házením - podle toho, jakého výsledku chceme dosáhnout.

K plstění se používají různé druhy zvířecích chlup ů a vlasů - nejčastěji ovčí rouno, v různých provedeních. Naše jemná merino plsť se používá k výrobě předmětů, které přicházejí do styku s kůží. Nekouše.

Při použití techniky plstění doporučujeme poskytnout pěnovou podložku. Jehla jí snadno pronikne a díky ní nenarazíte a nepoškodíte špičku jehly.

Jehla je dlouhá 7,8 cm.